İstanbul
Webmax Yazılım Profesyonel Web Tasarım Çözümleri
İstanbul / Şirinevler

Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesi yaparken aklınıza takılacak bazı soruları ve cevaplarını burada bulabilirsiniz.

*Sorular en çok aldığımız taleplerden hazırlanmıştır.

Kurumsal & E-Ticaret Web Siteleri

Kurumsal ve E-Ticaret web sitelerinde genelde aldığımız sorular ve net olarak cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Bir kurum için web sitesi çevrimiçi varlığının temel direğidir. Dolayısıyla kurumsal web tasarımı, bir şirketin değerlerini, vizyonunu, iş yapış şeklini, müşterilerine ve çalışanlarına bakış açısını anlatacak kısaca o şirketin kurumsal çerçevesini yansıtacak şekilde bir web sitesi tasarlama ve geliştirme sürecidir. Amacı sadece ürün satmak olan e-ticaret sitelerinden ya da ürünleri ve hizmetleri ön plana çıkartan web sitelerinden farklı olarak kurumsal bir web sitesinin odak noktası ürün ya da hizmetler kadar kurum kültürünü de anlatabilmektir. Etkin bir kurumsal web tasarım hizmeti öncelikle kurumun başarısını yansıtmalı, itibarını güçlendirmeli, güven oluşturmalı ve tüm bunları yaparken hizmet ve ürünler hakkında bilgi vermelidir.

Yapılan dünya çapındaki araştırmalar web sitelerine mobil cihazlardan erişimin %60’lara vardığını gösteriyor. Hatta dijital varlıklarını yönettiğimiz yüzlerce müşterimizin web sitelerini incelediğimizde mobil giriş oranının %70’leri zorladığını söyleyebiliriz. Yani tüm dünyadaki her 10 internet kullanıcısının 6 ya da 7 adedi bir web sitesine mobil cihazından erişiyor. Dolayısıyla web sitelerinin mobil cihazlardan da iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatması hayati bir önem kazanıyor. İşte tam bu noktada responsive tasarım devreye giriyor. Responsive web tasarımı (RWD) kısaca görüntülemek için kullanılan cihazın ekran boyutuna bağlı olarak bir web sitesinin görünümünde dinamik değişiklikler oluşturan bir web geliştirme yaklaşımıdır. Bir web sitesini masaüstünde nasıl kolayca inceleyebiliyorsanız, responsive tasarım sayesinde mobil cihazınızla da aynı şekilde inceleyebilirsiniz.

Evet, dinamik web sitelerinde sitenizi kendiniz dilediğinizce güncelleyebilir ve genişletebilirsiniz.

Web sitelerinde içerik herşeyden daha önemlidir. İçeriği hazırlarken içeriğin zengin ve yüzde yüz özgün olmasına dikkat edilmelidir. Arama motorları içeriği özgün olmayan, başka web sitelerindeki yazıların kopyalanarak kullanıldığı web sitelerini tespit eder ve kötü sıralamalara yerleştirerek cezalandırır. Başka web sitelerinden kopyalanan içerik ile oluşturulacak bir web sitesinden alacağınız verim dramatik olarak düşeceği gibi, bu davranış biçimi etik olarak da yanlıştır.

İçeriği organize ederken, site ziyaretçilerinin aradıkları bilgiye site içerisinde kaybolmadan, kolayca ulaşabilecekleri bir yapı tasarlanmalıdır.

Evet var. Web sitesi hizmeti verdiğimiz müşterilerimiz site tesliminden sonra 1 yıl boyunca teknik destek alabilir ve ömür boyu site bakım hizmetinden yararlanabilir.

Cevap Bulamadınız Mı?

Sorularınızı WhatsApp Üzerinden Sorun!
Sohbeti Başlat
Yardım mı lazım?
Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabiliriz?